Çamaşır kurutma makinemi açtığımda, çok fazla tiftik / hav olduğunu görüyorum

Son güncelleme zamanı 21.05.2020 14:35

Sorun:

  • Çamaşır kurutma makinemi açtığımda, çok fazla tiftik / hav olduğunu görüyorum. Kurutma işlemi sırasında tiftik oluşması normaldir ve bu önlenemez. Bu işlem yüke çok bağlıdır (örneğin yeni havlular, polar vb.).

İlgili olanlar:

  • Havalandırmalı kurutucu
  • Yoğuşturuculu kurutucu
  • Isı pompalı kurutucu

Çözüm:  

1. Temizleme sırasında hava dolaşımını kontrol edin.

2. Kapak açıldığı zaman filtreleri temizleyin.  

3. Yoğuşturuculu veya ısı pompalı çamaşır kurutucu durumunda cihazınızın altında bulunan yoğuşturucuyu da temizleyin.  

4. Havalandırmalı çamaşır kurutucusu durumunda, havalandırma hortumundan ve duvarlardan kesintisiz hava akışı olup olmadığını kontrol edin.  

5. Yetkili Servis Merkezi ile irtibata geçin  Yukarıdaki öneriler ile sorun çözülemediyse yetkili bir servis ziyaretini talep etmenizi öneririz.    

NOT: Soruna bağlı olarak, garanti süresi içinde olsanız dahi yetkili servisin yapacağı servis ziyareti için sizden ücret alınabilir.    

Uyarı: Sorun tamamen çözülene kadar ürünü kullanmamanızı öneririz. Ürünü prizden çekin ve tekrar takmanız halinde sorun çıkmayacağından emin olana kadar prize geri takmayın.Bir Servis Talebi Oluşturun
Bir Servis Talebi Oluşturun

Uzman Electrolux teknisyenleri tarafından sabit fiyat onarımı sunduğumuz bir bölgedesiniz. Ürününüzü inceleyecek, sorununuzu xx TL ücret karşılığında, gerekli yedek parçalar da dahil, çözeceğiz.