Yün çamaşırlar nasıl yıkanır

Son güncelleme zamanı 14.05.2020 08:44

Yıllarca dayanacak şekilde tasarlanan yünlü giyisiler, ona iyi bakarsanız uzun süre kullanarak size büyük bir yatırım sağlayaçaktır. İster lüks bir palto isterse günlük bir kazak olsun, bu tavsiyeye uymanız yıllarca kullanmanıza yardımcı olacaktır.


1. Çamaşır makinenizde yün çamaşır yıkama

Çamaşır makinenizde yün yıkama programı yoksa, 'sadece elle yıkama' yünleri için soğuk yıkama programını kullanmanızı öneririz. Ve her zaman yünlü çamaşırlarınızı ters çevirerek yıkayın.


2. Yünlü çamaşırlar için deterjanınızı akıllıca seçin

Ağır iş deterjanları, enzimler içeren 'Bio' deterjanlar veya çamaşır suyu içeren deterjanlar kullanmaktan kaçının. Yünlü çamaşırlarınız için özel bir yün deterjanı kullanılmalıdır.


3. Yün giysiler doğru saklamak için ne yapılmalıdır.

Yünlü çamaşırların çekmelerini önlemek için kazaklarınızı düz ve katlanmış olarak muhafaza ediniz. Asmak zorunda kalırsanız, maksimum destek almak için özel olarak tasarlanmış triko askıları kullanın.


Yünlü çamaşırların kurutulması

Şimdi yününüzü inanılmaz durumda kalmasını sağlamak için kurutabilirsiniz. AbsoluteCare kurutucular yün için eşsiz bir program sunar. Özel tambur hızı yününüzü tamburun yan tarafında düz olarak tutar. Bu işlem , düz kurutma kadar iyi sonuçlar verir. Böylece karışıklıklardan korunma ve çekmesi olmaz.