Renkli çamaşırların renklerinin korunması için nasıl yıkanmalıdır

Son güncelleme zamanı 14.05.2020 09:35

Renk soluklaşabilir ve koyu veya beyaz giysilerden daha hızlı canlılığını kaybedebilir. Ancak dikkatle ve yumuşak bir dokunuşla yıkarsanız, renkli favorilerinizi daha uzun süre parlak ve canlı tutabilirsiniz.


1. Renkli çamaşırları  beyazlar birlikte yıkayabilirsiniz?

Giysilerinizi renge göre sıralamanızı öneririz - morlar, kırmızılar ve portakallar gibi parlak kıyafetler beraber yıkanabilir, böylece parlak maviler ve yeşillikler de olabilir. Beyazlar kendi başlarına - ve renk tekerleğinde tek başına bir giysiniz kalmışsa,bu çamaşırı elde yıkayın.


2. Lekelere dikkat edin

Bazı lekeler biraz daha fazla dikkat gerektirir: giysiyi önceden kontrol edin ve leke alanına az miktarda sıvı deterjan uygulayın, ardından suda hafifçe ıslatınız. Çok sıcak programlardan kaçının çünkü bu durumda lekenin kumaş üzerinde kalıcı olarak yapışabilir.


3. Şüphe duyduğunuzda - ters yüz yıkayın

Liflerin sürtünmesini en aza indirmek için giysilerinizi daima ters çevirin ve çamaşır ile tamburun üst kısmı arasında en az elinizin genişliği olan bir boşluk bıraktığınızdan emin olun. Düşük bir sıcaklık seçin; yumuşak veya orta derecede yıkama programı (maksimum 30).


Kıyafetlerin renkleri solmadan nasıl yıkanır

SoftWater sistemimiz suyu temizler, böylece deterjanlar düşük sıcaklıklarda bile en iyi şekilde çalışır. Nazik ama kapsamlı bir temizlik, giysilerinizin renklerini, satın aldığınız gün gibi parlak görünmesini sağlar. Her şey su ile ilgili. Eşsiz bir filtreleme sistemi, nazik ancak kapsamlı bir temizlik için zararlı mineralleri ve kirleri temizler.