Jeans kumaşlar nasıl yıkanır

Son güncelleme zamanı 14.05.2020 09:24

Harika bir kot çifti bir gardıroptan daha uzun süre yıpranmaması demek, bu bir yatırımdır. Onlara doğru miktarda bakar ve bakım verirseniz, kotlarınız eskidikçe yıpranmaları az olur.


1. Kot kumaşlarısolmadan kot yıkamak için

Kotlarınızı beyaz veya diğer parlak renkli kıyafetlerden ayırdığınızdan emin olun çünkü renkleri biribrlerine karışabilir. Mümkünse, her türlü kot pantolon için mükemmel olan çamaşır makinelerinde kot programımızı kullanın.


2. Yeni kot yıkama - bakım etiketini kontrol edin

Bazı üreticiler ilk yıkamayı elle yapmanızı tavsiye eder: kotlarınızı ters çevirin, suya az miktarda sıvı deterjan dökün ve en az 45 dakika bekletin, bazen hafifçe çalkalayın. Sonra soğuk suyla iyice durulayın ve kurumaya bırakın.


3. Kot kumaşlar için deterjan

Kotlarınızı doğru deterjanla yıkkadığınızdan emin olun. Renkli giysiler için özel olarak formüle edilmiş birçok deterjan bulacaksınız. Sıvı deterjanlar veya çamaşır kapsülleri kotları en iyi yıkayan deterjanlardır, çünkü renk bakımından çok daha naziktirler.


Kotunu temizliği ve bakımı

ÖKOmix sistemimiz kotlarınızı temizlerken bakım yapar. Deterjanı ve yumuşatıcıyı tamburda karıştıran diğer makinelerin aksine, özel sistemimiz daha yumuşak, daha özenli bir temizlik sağlamak için su giysilere temasdan önce bunları önceden karıştırır.