Egzersiz kıyafetleri nasıl yıkanır

Son güncelleme zamanı 14.05.2020 09:09

Bir Spor yıkama programı kullanmanızı öneririz, çünkü spor giysiler için özel ayarlanmıştır, böylece spor kıyafetlerinizi daha etkili bir şekilde yıkar. Zorlu lekeleri gidermek ve kokuları gidermek için özel olarak formüle edilmiş doğru deterjanı seçmeye dikkat edin.


1. Ter lekelerinin çıkarılması

Pamuklu koltuk altı çamaşırlar çok daha fazla nem emer, böylece biraz ekstra ilgi ve bakımını yapılması gereklidir.Çamaşırı ters çevirin ve koltuk altı bölgelerine sıvı deterjan dökün. Bu durumda yaklaşık 30 dakika bekletin, ardından etiketin izin verdiği en yüksek sıcaklıkta yıkayın.


2. Spor programı

Spor programını hem çamaşır makinenizde hem de çamaşır kurutma makinenizde * kullanın. Eğer makinelerinizde özel Spor programınız yoksa, Sentetik program spor programına çok benzerdir. Giysiler çok kirliyse, ekstra bir durulama eklediğinizden emin olun. Kuruturken, nemi farklı şekilde emdiklerinden pamukları sentetik çamaşırları ayırdığınızdan emin olun.

* Sadece seçilen ürünlerde


3. Spor çantanızı temiz ve nemli tutmamak için

Spor çantanızı antrenmanlar sırasında temiz tutun. Çantanızın içinde birkaç kurutma kağıdı bırakırsanız, antrenmanlar arasında kokusunu ve temizlik hissetmenizi sağlar. Spor egzersiz giysilerinizi asla çantada bırakmayın. Daha sonra yıkamayı planlasanız bile onları mümkün olan en kısa sürede çantanızdan çıkarın.


Aşınmanızı temizleyin ve bakım sağlanması

ÖKOMix sistemimiz spor kıyafetlerinizi temizledikçe bakmını sağlar. Deterjanı ve yumuşatıcıyı tamburda karıştıran diğer makinelerin aksine, özel sistemimiz daha yumuşak, daha özenli bir temizlik sağlamak için su giysilere temasdan öncesinde karıştırır.