Çamaşırlar üzerinde koyu veya kahverengi lekeler

Son güncelleme zamanı 29.11.2019 09:59

Saç bakım ürünleri giysiler üzerinde koyu veya kahverengi lekelere neden olabilir

Bazı ürünler (örneğin saç köpüğü, şampuan) bir sabitleme maddesi olan polikuaterniyum kopolimer olarak adlandırılan bir bileşen içerebilir. Ürün giysilerle temas ettiğinde giysinin yüzeyine yapışır. Giysiler, sürekli olarak az miktarda boya salan koyu kumaşlar ile birlikte yıkandığında, "temas edilen alan" bırakılan boyayı emer. Sonuç olarak, giysiler yıkanana kadar lekeler belirgin hale gelmez. Saç bakımı ürünlerinin giysilere sıçrama ile teması durumunda veya saç bakım ürününün kalıntılarını ellerinizi yıkamadan  havluyla kuruladığınızda ortaya çıkar.

  • Lekeler asla tamamen giderilemez, ancak beyaz havlular neredeyse tüm renk kaybı ile ortadan kaldırılarak kurtarılabilir.
  • Havlular aşağıda belirtilen işlemden geçirilerek zarar görmeden ağartılabilir:
  1. Bir oksalik asit çözeltisi hazırlayın: 10 litre sıcak su (60°C) bulunan bir plastik kovaya 50 – 100 gram oksalik asit ilave edin. Giysilerinizi 30 dakika süreyle çözeltiye batırın.
  2. Ardından fosfat ve çamaşır suyu içermesi gereken iyi bir deterjan kullanarak giysileri minimum 60°C’de iyice yıkayın.

Bir saç bakımı ürününün yıkama programı sırasında lekelenmeye neden olup olmadığını test etmek için makineye bir parça kumaş yerleştirerek ve bir renkli yıkama programı kullanarak yıkamayı deneyin.

Bir Servis Talebi Oluşturun
Bir Servis Talebi Oluşturun

Uzman Electrolux teknisyenleri tarafından sabit fiyat onarımı sunduğumuz bir bölgedesiniz. Ürününüzü inceleyecek, sorununuzu xx TL ücret karşılığında, gerekli yedek parçalar da dahil, çözeceğiz.