x

Daha fazla özen göstermenize yardımcı olabiliriz

Kıyafetler, bir arada dikilmiş ipliklerden daha fazlasıdır. Anılarımızı biriktirirler. Bizim öykümüzü anlatırlar. Ancak yine de sahip olduğumuz kıyafetlerin %80'ini giymiyoruz. Daha fazla özen göstermeyi tercih edersek, modanın kullan at kültürünü değiştirmeye ve sevdiğimiz kıyafetlerdeki öykülerimize yeni bölümler eklemeye yardımcı olabiliriz.

NEDEN BAKIM?

Kıyafetleriniz, geçmişi hatırlatan özel enstantanelerdir. Fakat sevdiğiniz görünümü ve hissi yitirdiklerinde gardırobunuzun arka tarafına atılırlar. Bu durum devam etmek zorunda değil. Daha fazla özen göstermenin ve anılarınızı çevrenin etkilerinden korumanın pek çok yolu var.

Eflatun gömlek giyen bir kadın

Anılarınızı koruyun

Gözde kıyafetleriniz, bazen adeta ikinci cildiniz olur. Tüm o iyi anılarınızda size eşlik etmişlerdir ve size paylaşılan deneyimlerden hatıradırlar. Onlara doğru şekilde bakarak, yaşattıkları anıları koruyun. Bu sayede en çok sevdiğiniz ve en değerli kıyafetlerinizi tekrar tekrar giyebilirsiniz. 

Eflatun bir bluz ve mücevher
Yumuşak ve hoş kokan bir ipek görüntüsü

Duyularınızı hoşnut edin

Ne giyeceğinize karar vermek, kıyafetlerinizin nasıl göründüğünden daha fazlasına bağlıdır. Araştırmalar, bu süreçte dokunmadan koklamaya tüm duyularınızın rol oynadığını gösteriyor. Önemli olan, dokunduğunuzda size nasıl hissettirdiği ve o yeni yıkanmış giysi kokusudur. Dolayısıyla, kıyafetlerinizi tüm duyularınızı hoşnut ederek giymeyi istemeye devam edin. Modern bir kurutuculu çamaşır makinesi ile kıyafetlerinizi tek bir aralıksız programla yıkayıp kurutarak, o tazelik duygusunu hemen yaşayabilirsiniz.

Alışveriş kutuları

Alışkanlıklar değişiyor

Kıyafetler çevre üzerinde büyük etkiye sahiptir. Fakat onlara uygun şekilde bakmayı öğrenirsek bu konuda yardımcı olabiliriz. Doğru teknoloji ile gerektiğinde mağaza yerine gardırobunuza başvurabilirsiniz. En iyi çamaşır kurutucumuz yünlü ve ipeklilerinizi bile kurutarak en hassas kumaşlarınızın ömrünü uzatır. Kıyafetlerinizin ömrünü sadece 9 ay uzatarak, karbon ve su ayak izlerinin her birini %20-30 oranında azaltabilirsiniz.

Üzerinde 30 derece yıkama işareti olan mavi pamuklu

Tasarruf yapın

Modern çamaşır makineleri, düşük sıcaklıklarda bile olağanüstü sonuçlar verir. Bu durum size tasarruf sağlar, çevre dostudur ve giysilerinizin korunmasına yardımcı olur. Modern bir çamaşır makinesi size 5 yaşındaki bir makineye göre %80 oranında enerji tasarrufu sağlayabilir. Bu nedenle, günümüzün teknolojisine yatırım yapın ve 30 derecede yıkama yaparak tasarruf edin.


KIYAFET BAKIMININ YAŞAM DÖNGÜSÜ

Kıyafetlerinizi korumak için alacağınız küçük önlemler, büyük farklar yaratır. Bugünlerde kıyafetlerimizi çok hızlı eskitiyoruz. Uzun süre kullanmak için geçerliliğini kaybetmiş önlemleri almak zorunda değiliz. Modernlik ve yeni teknolojiyle birleşen akıllı seçimler, kıyafetlerinizin ömrünü olduça uzatıyor.

Her şey mağazada başlar

Mavi pamuklu kumaş

İyi kaliteyi fark edin

Üstün terzilik ve el işçiliği, daha uzun süre dayanan kıyafetlerin anahtarıdır. İyi kalitenin maliyeti yüksektir; ancak, ödediğinizin karşılığını alırsınız. Pamuk ve yün gibi doğal ve dayanıklı lifleri arayın. Dikişlerin büzüşmüş ve çarpık olmamasına dikkat edin. Düğmelerin dikişlerinin gevşek olmadığına emin olun. Bu tür bir kaliteyle giysiniz zamana dayanacaktır. Dikişlerin baştan savma olduğunu gördüğünüz anda kıyafeti rafa bırakın.

Zararlı kimyasallar içeren su dolu bir kap

ÇEVREYE ÖZEN

Kıyafetlerinizin çevreye vereceği zararı, mağazaya girdiğiniz andan itibaren azaltabilirsiniz. 1 kilo tekstil ürünü üretmek için 1 kilo kimyasal madde kullanılıyor. Bu yüzden, organik tekstilden ve yenilenebilir veya geri dönüştürülebilir malzemelerden üretilmiş giysiler arayın. The Next Black adlı firmamız, tekstil sanayiinde sürdürülebilirlik konusunu araştırıyor.

Kıyafetlerimizi satın aldıktan sonra onlara ne yaptığımız, kullanım ömürleri ve gezegenimiz üzerinde en fazla etkiye sahiptir. Fakat kıyafetlerimize ve çevreye nazik davranarak da onlara özen gösterebiliriz.

Daha az yıkayın, daha çok özen gösterin

Kıyafetlerinizi çok fazla yıkamak, çevre ve kıyafetleriniz için iyi değildir. Makineniz dolana kadar bekleyin. Uygun seviyede yükler, size enerji ve sudan OptiSense teknolojimiz gibi tasarruflar sağlar. Bu teknoloji, zaman ve enerji kullanımını yükünüzün boyutuna göre ayarlar. Böylelikle makinelerimizden en yüksek verimi alabiliriz.

Yeni temizlenmiş siyah ve kırmızı kumaş
SOFTWATER TEKNOLOJİSİ

60 derecedeki ideal temizliği 30 derecede elde edin.

AEG 9000 serisi çamaşır makinesi

DEFALARCA YIKAMADAN SONRA BİLE SOLMA YOK

Bu güzel renkleri ve hissi daha uzun süre koruyun. AEG 9000 serisi çamaşır makinelerinin çığır açan SoftWater Teknolojisi, kumaşlara zarar vermemesi için suyu özel bir muameleden geçiriyor. Su tambura ulaşmadan önce bunu yapmanız halinde, deterjanlar düşük sıcaklıklarda bile daha etkili çalışır. Bakım için performanstan ödün vermeye son.

Çamaşırda zorluk nedir bilmez

 • Kırmızı ipek, fonda korlaşmış kömürler
  Hassas kıyafetler için bir deterjan

  Protein bazlı enzim içermeyen özel bir deterjan seçin. Yünlülere ve ipeklere zarar verebilirler.

 • Elde yıkanan kırmızı bir kıyafet
  Lekelere karşı hızlı çözüm

  Kalıcı yer edinmemesi için lekelenmiş kıyafetleri derhal soğuk suya bastırın.

 • Tiril tiril kırmızı bir gömlek
  Renkler hep canlı

  Renklileri ağartıcı barındırmayan özel deterjanlarla yıkayın. Beyazlar için ise mükemmel beyazı yakalamak için ağartıcılı deterjan kullanılmalı.

AEG Steam Station şık bir gömleği ütülüyor

DAHA HIZLI ÜTÜ YAPIN

Steam Station ütüyle daha ferah ve buruşuksuz kıyafetlerin keyfine varacaksınız. Son teknoloji buruşuklukları hızlıca gidermek için buharı yüksek hızda üretir. Buhar üretimi çok hızlı olduğu için kıyafetleriniz uzun süre boyunca yüksek sıcaklıklara maruz kalmış olmaz ve bu sayede daha sağlıklı olur.

PROSTEAM TEKNOLOJİSİ

%30 daha az buruşan ve hızlıca yenilenen kıyafetler

AEG 7000 serisi çamaşır makineleri

HASSAS GÖMLEKLER GÜVENDE

Hiç zahmet etmeden kıyafetlerinizi ilk günkü gibi kullanmaya devam edin. 7000 Serisi'nin buharlı bir yıkama döngüsünü veya ayrı bir kuru temizleme buharını devreye sokan ProSteam Teknolojisi, ütü zahmetini sizin için hafifletiyor. Kısa, yumuşak buhar programları, kokuları azaltıp kuru kumaşlarda buruşmayı azaltıyor.

İpek, yünlü ve dış mekan kıyafeti giymiş modeller

TAM SİZE GÖRE KURUTMA

Çamaşır kurutucudaki yenilikler, imkansızı başarıyor. Kıyafetlerinize kusursuz korumayı, sadece AEG'nin sahip olduğu AbsoluteCare® Sistemi ile sağlarsınız. Kıyafetler hassas tambur hareketi ve sıcaklık ayarı sayesinde yumuşak bir şekilde kuruyup ilk günkü gibi yeni kalıyor. Yünlülerden, ipeklere ve dış mekan kıyafetlerine kadar bütün kumaş dokuları mükemmel bir şekilde korunuyor.

Azalt, tekrar kullan, geri dönüştür

Attığımız tekstil ürünlerinin %95'i yeniden giyilebilir veya geri dönüştürülebilir niteliktedir. Giysinizin kullanım ömrünün son aşaması gerçekten de son olmak zorunda değil. Hala kullanılabilecek durumdaysa, hayır kurumlarına bağışlayın. İleri dönüşümle ona yeniden hayat verin. Ya da bir geri dönüşüm istasyonuna göndererek doğaya yeniden kavuşmasını sağlayın. Geri dönüşüm atıkları azaltır ve enerji ve su tasarrufu sağlar. Çevrenize özen göstermenin modası asla geçmez.

My AEG uygulaması üzerinden bakım ipuçları

Bakım konusunda yardımcı uygulama

Daha az miktarda ve çevreyle dost çamaşır deterjanı kullanırsanız, gezegenimiz üzerindeki etkisini asgari düzeye indirir ve dolayısıyla tasarruf yaparsınız. Yapacağınız küçük onarımlar ve değişikliklerle kıyafetlerinizin yeni gibi görünmesini sağlayabilirsiniz. Kıyafetlerinizin bakımı hakkında daha fazla ipucu için My AEG uygulamasını indirin.


İSTENMEYEN BAKIM ETİKETLERİ

Teknoloji ilerledikçe, çamaşır yıkama alışkanlıklarımızın da gelişmesi gerekir. Hala modası geçmiş şekilde yıkama ve kurulama yapıyoruz. Bu hem çevremize, hem de kıyafetlerimize zarar veriyor. Artık geçerli olmadıkları için birkaç bakım etiketini sorguluyoruz. En iyi bakımla nasıl yıkama ve kurutma yapılacağını burada bulabilirsiniz.

KIYAFETLERİNİZİ MODASI GEÇMİŞ KURALLARDAN KURTARIN

Suya batırılan kıyafetler

30 artık yeni 40

Sıcaklık etiketleri tavsiye niteliğinde değildir, maksimum değerleri gösterirler. Çoğu kıyafet daha düşük sıcaklıklarda yıkanabilir. Bu, giysilerinizin renklerini ve liflerini korurken, elektrik faturanızdan da tasarruf etmenizi sağlar. ÖKOMix Çamaşır Makinemiz 30 derecede bile olağanüstü bakım sunar. Patentli ön karıştırma teknolojisi, deterjanın daha hızlı çözünmesini ve dolayısıyla daha düşük bir sıcaklıkta etkinleşmesini sağlar.

Yeni temizlenmiş siyah elbise giyen kadın

KÜÇÜK SİYAH ELBİSE KORUYUCUSU

Sayısız yıkamadan sonra bile renkler, dokular ve yapılar korunur. AEG 9000 Serisi çamaşır makinesinde kullanılan iyon değiştirme filtreleme sistemi, dünyada bir ilk. Bu SoftWater Teknolojisi tambura girmeden önce suda yer alan kirlenmeleri giderir ve 60 derecedeki ideal temizliği, 30 derecede elde etmenizi sağlar. Sadece çevre dostu değil, kumaş dostu da...

Woolmark onaylı

Çamaşır cihazlarımızın "sadece elde yıkanan" yünlülerinize bile en iyi bakımı uyguladığı onaylanmıştır

Woolmark yeşil bakım etiketi

Elde yıkamayı unutun

Size söylenenleri unutun. Elde yıkama, hassas bir giysiyi temizlemenin en narin yolu değildir. Oldukça zaman alıcıdır ve önemli miktarda su tüketir, ayrıca lifleri düşündüğünüzden daha fazla yıpratır. Yünlü ve ipekliler için programları olan modern makineler, hassas kıyafetlerinize en iyi bakımı sunabilmek adına benzersiz tambur dönüşlerine ve düşük yıkama sıcaklıklarına sahiptir.

Kuru temizlemeciden kurtulun

Yoğun kimyasal kullanılan kuru temizleme işleminin size, çevreye ve uzun vadede giysilerinize maliyeti yüksektir. Fakat bundan kaçınabilirsiniz. Modern çamaşır makineleri, "sadece kuru temizleme" ile temizlenebilen giysilerinizin çoğunu kimyasal kullanmadan yıkayabilir. AEG'nin Woolmark onaylı kurutmalı çamaşır makineleri de buna dahil. Giysilerinizi çok daha düşük sıcaklıklarda güvenle yıkayıp kurutabilir; "sadece elde yıkanan" giysilerinizi bile.

ÖKOKombi Plus

Woolmark Blue belgesi ile ödüllendirilen piyasadaki ilk kurutmalı çamaşır makineleri

Woolmark Blue bakım etiketi

Etkinliğin performansla buluşması

ÖKOKombi Plus ile yerden, zamandan ve enerjiden tasarruf edin. Mükemmel yıkama ve kurutmayı bir araya getiren ÖKOKombi Plus, yünlüler de dahil hassas parçaları rahatlıkla temizler. Sınıfındaki makinelere kıyasla %40 daha az enerji ve su harcar. Dolayısıyla kıyafetleriniz emin ellerdedir.

Adidas akıllı kıyafet laboratuarında bir manken

Bundan sonra ne var biliyor musunuz?

"The Next Black" belgeselimiz bundan sonra ne olabileceği hakkında fikir verecek. Geleceğin çamaşır ihtiyaçlarının ne olacağını görmek için kristal küremize baktık. Sorunun cevabını bulmak için Adidas ve Patagonia gibi tasarımcılar ve önde gelen moda yaratıcılarıyla işbirliği yaptık. Sizi kıyafetlerin ve bakımın geleceğini keşfetmeye davet ediyoruz.

Artık kıyafetlerinize daha iyi bakmanın en iyi yolunu biliyorsunuz. Gözde kıyafetleriniz sadece iplik ve liflerden oluşmaz, bu yüzden onlara en iyi şekilde davranılmalıdır. Onlar bir hikaye. Sizin hikayeniz. Onları modern çamaşır cihazlarında yıkayıp kurutarak, kıyafetleriniz ve doğa için üzerinize düşeni yapmış oluyorsunuz.