AEG Hakkında

FİKİRDE HEP BİR ADIM ÖNDE

130 YILDIR YENİLİK ÜZERİNE YENİLİK

Yenilik söz konusu olduğunda AEG her zaman öncülük etmiştir. 2017 yılında evlerinize getirmiş olduğumuz 130 yıllık yeniliği kutlayacağız. AEG'de görev alan Peter Behrens felsefesine uygun olarak akıllı teknolojileri kusursuz tasarımla birleştiriyoruz. Sonuç; mükemmel tasarım ve fonksiyonellik! Yeniliklerimize hız kesmeden devam edeceğimizden emin olabilirsiniz.

ilk aeg merkezi

Tarihimiz

AEG, Deutsche Edison-Gesellschaft für angewandte Elektricität adıyla 1883 yılında Emil Rathenau tarafından kuruldu. AEG önce Telefunken AG ile birleşti, daha sonrasında önce Daimler AG ve son olarak da Electrolux tarafından satın alındı ve bu sayede ileriye bakabilen bir marka oldu. AEG yaptığı her şeyin merkezine yenilikçiliği koyar. İlk elektrikli buzdolabından, sıcak su pompa teknolojisiyle donatılmış çamaşır kurutucuya uzanan bir yelpazedeki ev aletleri, böyle yenilikçi bir anlayışın eseridir. Sürdürülebilir malzemelere de bu anlayış esin kaynağı oldu. Tarihimiz de böyle, geleceğimiz de.

Sabırsızlıkla Bekliyoruz

Geleceğimiz bugün başlıyor. Yemek yeme şeklimiz değişiyor. Giyinme şeklimiz de değişiyor. Aslına bakarsanız, yaşam şeklimiz değişiyor. Teknolojinin dünyamızı nasıl değiştirdiğini biliyoruz. Bu nedenle cihazlarımızın sadece günümüz ihtiyaçlarını değil, gelecek ihtiyaçlarımızı da eksiksiz bir şekilde karşıladığından emin oluyoruz.

saat

Kombine şekil ve işlev

Vizyon sahibi mimar Peter Behrens, 1907 yılında AEG'nin Artistik Danışmanlığına getirildi. Behrens'in AEG için yaptığı çalışmayla, modern endüstriyel tasarımın kurucusu olduğu kabul edilir. Profesör Behrens'in basit fakat güçlü bir tasarım felsefesi vardı: ‘Şekilde ve İşlevde Mükemmellik’. Çok yoğun şekilde çalışan Behrens; en işlevsel olduğu kadar, en estetik AEG ürünlerini geliştirdi.

modern tasarım

Şekil ve İşlev Evriliyor

Her bir cihazdaki akıllı teknoloji ve duyarlı tasarım, size her zaman istisnai performans ve sonucu sunar. Evinizdeki tek bir dokunuşun neleri değiştirebileceğini keşfedin. Kontrolü size verdiğimiz ve istisnai performans ve sonuç garantisi verdiğimiz üretim anlayışının temelinde, sizin ihtiyaçlarınız yatıyor. Her zaman sizin için.

Tasarım ... objenin karakterini en iyi şekilde yansıtan ve yeni teknolojileri avantaja dönüştüren bir süreçtir

Peter Behrens

Mimar ve AEG Artistik Danışmanı

BİR ÜST SEVİYEYE YÜKSELTİN

Bakım Etiketi Projesi

Kıyafet bakımı, gerek kıyafetlerin gerekse doğanın uzun ömürlü olmasına büyük bir katkı yapar. Ne var ki bakım alışkanlıklarımız uzun zamandır değişmeden kaldı. Bu, doğru kullanıldıklarında hem kıyafetlerimizin hem de doğanın ömrüne ömür katan yeni teknolojilere sahip olduğumuz halde böyle. AEG, çare olarak, Bakım Etiketi Projesini başlatıp "Gereksiz Yıkamaya Hayır" adında yeni bir etiket uygulamasını hayata geçirdi.
Bakım Etiketi Projesi hakkında daha fazla bilgi

Next Black

Geleceğin çamaşır ihtiyaçlarını öngörmeye çalışan ve kıyafet sektörünü daha sürdürülebilir hale getirmek için çabalayan AEG, "The Next Black"i yarattı. Kıyafetlerin geleceğini mercek altına alan 45 dakikalık bir belgesel.
Belgeseli izle

TASTEOLOGY

Lezzette sınırları aşın. Tasteology, lezzet konusundaki anlayışımızı sorgulatan bir belgeseldir. Lezzet araştırmamız sırasında sadece tatlara ve malzemelere değil, bilime ve deneyime de baktık. Beş bölümlük belgeselin size mutfakta yeni ufuklara ulaşma isteğini vereceğini umuyoruz.
Seriye göz atın

SÜRDÜRÜLEBİLİR SONUÇLAR

Dünyanın en iyi cihaz üretim şirketi olup insanların hayatını kolaylaştırmak ve gezegenimize faydalı olmak istiyoruz.

Büyük işler yapmak istiyoruz. %50 daha az karbon salımı olmalı, malzemeler daha verimli kullanılmalı. Yakın bir gelecekte bu iki yenilikçi değişimi hayata geçirmek istiyoruz. Bunun kolay olmayacağının farkındayız. Herkese faydası olacak sürdürülebilir çözümler için birlikte çalışırsak, her gün pozitif bir fark yaratacağımızı biliyoruz.

 • 1
  Better Solutions

  Better Solutions'ın asıl amacı, daha az enerji, su ve kaynak tüketmesine rağmen kullanıcılara daha iyi ürünler ve hizmetler sunarak, onların yaşam kalitelerini arttırmak.

 • 2
  Better Operations

  AEG'de başardıklarımız sayesinde fark yaratıyor ve dünyayı daha güvenli, daha verimli ve daha güzel bir yere dönüştürüyoruz.

 • 3
  Daha güzel bir toplum

  AEG, dünyanın neresinde olursa olsun, tüketici ve tedarikçileri destekleyerek daha güzel bir toplum inşa etmek için yerel toplumları destekliyor.